ДБР завершило досудове розслідування стосовно командира одного з батальйонів, який всупереч забороні Генштабу ЗСУ організував на Дніпропетровщині масове шикування особового складу в умовах постійної загрози ворожої атаки, внаслідок чого загинуло 19 людей.
Обвинувальний акт скеровано до суду, повідомили у пресслужбі ДБР.
За матеріалами слідства, 1 листопада 2025 року командир ухвалив рішення провести нагородження військовослужбовців, попри чинні обмеження щодо масового скупчення особового складу в умовах постійної ракетної загрози. Під час заходу російські війська завдали комбінованого удару двома балістичними ракетами, ймовірно типу «Іскандер», та трьома ударними безпілотниками «Герань».
Через атаку загинули 19 людей: 12 військових та 7 цивільних. Ще 36 військовослужбовців отримали поранення.
Розслідування встановило, що проведення урочистостей суперечило вимогам наказів військового керівництва та не відповідало безпековій ситуації в регіоні, що призвело до тяжких наслідків.