Нічні FPV-дрони та тиск на логістику: що відбувається на ключових напрямках сходу України

Фото: "Мучной"

На Олександрівському напрямку фронту ворог продовжує тиснути на наші позиції південно-західніше Злагоди. Основний інструмент — нічні FPV-дрони, які активно застосовуються для ураження техніки, позицій та маршрутів підвозу. На Покровському/Добропільському напрямку противник намагається тримати під вогневим контролем дороги, транспорт та передові позиції, однак суттєвих просувань у глибину нашої оборони наразі не зафіксовано. Ворог суттєво активізувався в районі Рай-Олександрівки та на підступах до населеного пункту (Слов'янський напрямок).

Про обстановку на фронті станом на 14 червня 2026 року на сході України повідомляє військовий з позивним "Мучной".

На ділянці південніше Чарівного противник не полишає спроб просунутися вперед малими групами. Ворожа піхота постійно шукає можливості непомітно просочитися до наших позицій, однак наші бійці тримають цей район під контролем і регулярно відпрацьовують по всіх виявлених цілях. Ситуація залишається напруженою, але критичних змін не відбулося. Західніше Залізничного ворог продовжує застосовувати ударні БПЛА типу "Молнія-2", намагаючись вибивати наші вогневі точки та ускладнювати утримання оборони. Попри постійний тиск, позиції на даний момент утримуються. У районі Тернуватого, особливо північніше населеного пункту, відмічається активна робота підрозділу "Рубікон". Основний акцент противник робить на дистанційному мінуванні доріг та логістичних маршрутів. Після цього по виявленій техніці працюють FPV-дрони, створюючи додаткові труднощі для забезпечення та маневру наших підрозділів.

Ворог продовжує тиснути на наші позиції південно-західніше Злагоди. Основний інструмент — нічні FPV-дрони, які активно застосовуються для ураження техніки, позицій та маршрутів підвозу. Населений пункт Калинівське залишається під нашим контролем, разом із тим русня нарощує активність північніше Запорізького та безпосередньо в районі Новогеоргіївки. Такі дії свідчать про спроби більш глибокого вивчення нашої оборони та пошуку слабких місць для подальших ударів.

У районі Піддубного тривають складні бойові дії, наші підрозділи намагаються закріпитися в межах населеного пункту, однак ситуація залишається динамічною. Сіра зона всередині села зберігається, а повноцінний контроль над населеним пунктом поки що не встановлений. Бої мають зустрічний характер, сторони продовжують боротьбу за вигідні позиції.

Підрозділи 7-го корпусу продовжують активно нищити противника на підступах до Гришиного, завдяки постійному вогневому впливу ворог не може вільно перекидати резерви та накопичувати сили для нових штурмових дій. У районі Білицького залишається високою активність ворожих FPV-дронів та БПЛА типу "Молнія". Противник намагається тримати під вогневим контролем дороги, транспорт та передові позиції, однак суттєвих просувань у глибину нашої оборони наразі не зафіксовано. Додатково відмічається посилення артилерійського впливу по Чернігівці, таким чином кнури пробують не допустити розосередження особового складу та ускладнити підготовку резервів.

У міській забудові бойова робота триває безперервно. У мк-рн 92-го кварталу нашим козакам вдалося взяти в полон одного підарчука. Одночасно не вщухає робота артилерії та авіації з обох сторін. Нових підтверджених просувань противника на даній ділянці поки не фіксується. Водночас окупанти дедалі більше уваги приділяють тиловим маршрутам забезпечення між Дружківкою та Краматорськом. Основна ціль — бронетехніка та транспорт, який використовується для логістики. Уже є зафіксовані випадки ураження не тільки ББМ алеті танків на цих напрямках.

Ворог суттєво активізувався в районі Рай-Олександрівки та на підступах до населеного пункту! Для вогневого впливу активно застосовуються FPV-дрони та ствольна артилерія. Основне завдання ворога: ускладнити роботу наших підрозділів та створити постійний тиск на оборонні рубежі. У районі Миколаївки окупанти продовжують системно полювати на транспорт, пункти управління БПЛА та засоби зв'язку. Особлива увага приділяється антенам, ретрансляторам та будь-яким елементам, які забезпечують управління підрозділами на передньому краї. Русаки пробують поступово погіршити можливості нашої логістики та координації дій у цьому секторі. 

Стежте за новинами в Telegram

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

Читайте нас на Google News