Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію в якій вимагається, щоб росія забезпечила негайне, безпечне та безумовне повернення всіх українських дітей, яких було примусово переміщено або депортовано.
Проєкт резолюції, ініційований Україною спільно з 48 державами-співавторами. Резолюцію було ухвалено за підтримки 91 держави-члена ООН. У резолюції також міститься заклик до москви припинити будь-які подальші практики депортацій, розлучення з родинами, зміну громадянства, усиновлення або передачу в прийомні сім’ї, а також будь-які форми ідеологічного впливу, повідомляє "Дзеркало тижня".
Висловлюється глибока стурбованість долею українських дітей, розлучених зі своїми сім’ями з 2014 року — коли Москва анексувала Крим, — включно з тими, кого перемістили в межах окупованої української території, та тими, кого депортували до росії. Також висловлюється підтримка міжнародним ініціативам, спрямованим на якнайшвидше повернення українських дітей, а також на їхню реабілітацію та реінтеграцію, включно з доступом до медичної допомоги, психосоціальної підтримки та освіти.
Заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца під час дебатів Генеральної Асамблеї ООН зазначила: