Плейбек-театр «Сусіди» з перфоменсом «Сусідські історії». Вперше в Кривому Розі!

Плейбек-театр – це дивовижний простір і процес. Це не зовсім театр, у звичному розумінні цього слова. Але все ж тут є глядачі і актори. Правда, іноді вони міняються місцями ... Але давайте по порядку.

Сутність плейбек-театру (англ. playback – «програти назад») полягає в тому, що хтось із глядачів виходить на сцену і розповідає подію (або сон, відчуття, фантазію тощо) зі свого життя, а актори її тут же спонтанно розігрують, імпровізуючи і розкриваючи естетичну суть історії. Особиста історія незнайомця оживає так, що ми стаємо ближчими один одному, а це є дуже важливим в наше століття окремості і сепарації. Як пише Джо Салас, акторка першу трупи Плейбек-театру: «Основна ідея дуже проста. Ми говоримо, що ваше життя – підходящий об'єкт для мистецтва, що іншим ваша історія може бути цікавою, вони можуть чогось навчитися, просунутися вперед завдяки їй».

Запрошуємо вас разом з нами пережити нові емоції і доторкнутися до незвичного до нас явища плейбек-театру. Наші гості – перший в Дніпропетровську плейбек-театр «Сусіди» і його директор, Роман Кандибур,організатор фестивалів «Сяйво» і «Двара» а також співзасновник руху «Етнодрайв», впевнені, що відчуття ці незабутні: «Одним з найбільш важливих завдань Плейбек-театру є почуття глядача, коли він іде з перформансу, почуття що всі люди, які сидять в залі - це його сусіди, друзі товариші. Щось відгукнулося, хтось став ближче. І глядач, йдучи з виступу Плейбек театру, буде трохи менш самотнім, ніж до приходу на перформанс. Всі ми - мешканці однієї Землі, і всі ми за великим і малим рахунком - сусіди».

Веб-сайт: http://vk.com/playbacksosedi