Як познайомитися з сусідськими дітьми та стати друзями, як розправитися з бандою невихованих хлопчаків і навчити їх добре поводитися з дівчатами, як утримувати місто від злодіїв та зберігати правопорядок, як повернутися на свою віллу, поплававши морями, та оселитися в ній маленькій дівчинці?

Шведська письменниця Астрід Ліндгрен створила персонажа дуже близького не лише дітям, а й дорослим. Пеппі зовсім не знає, як поводитись у школі та в будь-якому іншому місці, але її непритворна щирість і відкритість, сміливість, відчайдушність та чарівна посмішка підкорять навіть серце суворої на перший погляд вчительки.

Дівчинка живе у маленькому містечку у Швеції у невеликому будинку з садом, разом із нею на віллі Хованка живуть мавпоня Пан Нільссон та кінь. Їй дев'ять років, її мати стала ангелом, а тато був моряком. У Пеппі руде волосся, заплетене в кіски, що стирчить уздовж голови, і усеяне ластовинням обличчя. В образі Пеппі втілена мрія дитини про силу і шляхетність, багатство і щедрість, свободу і самовідданість. Ця дівчинка має безліч позитивних якостей, незважаючи на дивну поведінку. А дорослі натомість заморочені проблемами та правилами настільки, що вганяють у рамки своїх дітей, позбавляючи оригінальності, неординарності, уяви.