Выставка работ Владимира Лапшина (г. Горловка). Организаторы выставки Национальный Союз Фотохудожников Украины и общественная организация "Кривбассфотоклуб".

Фотохудожник Володимир Германович Лапшин.

Інколи буває досить згадати або перерахувати заслуги певної людини, щоб став зрозумілий дійсний рівень його творчих досягнень:

Член Національної Спілки фотохудожників України, лауреат II Всесоюзного фестивалю народної творчості СРСР, відмінник народної освіти УРСР, переможець двох Національних конкурсів фотографії в Україні, кавалер медалі ім. П.М. Горлова III ступеня, володар міжнародного звання AFIAP, член Фотографічного суспільства Америки (PSA***eid, PSA**cpid). У 2012 році Міжнародною Федерацією фотомистецтва (FIAP) йому присвоєне високе звання Excellence FIAP - видатний художник Федерації (перший в Донбасі). Це далеко не повний перелік того, чого досяг у своїй професії горловчанін Володимир Лапшин. Його публікації друкувалися у провідних фотовиданнях багатьох країн світу. Творчість широко представлена у мережі інтернет, у фотоальбомах, сітілайтах, у періодичній пресі, на плакатах і календарях. Автор і співавтор понад десятка фотоальбомів, книг і каталогів. Його фотороботи є у фондах 5-ти музеїв України та у приватних колекціях по усьому світу. За 33 роки викладацької фотодіяльності виховав понад тисячу учнів.

Свіжість сприйняття, поєднання епосу і лірики властиві фотомистецтву Володимира Лапшина. Донецький степ - неосяжна стихія, що обвівається сухими вітрами, стала притулком величних териконів, послужила життєвим джерелом творчого натхнення автора.

Володимир Лапшин підкорив більше 20-ти териконів, спускався у шахту, унаслідок чого ним була створена прекрасна серія ексклюзивних фотографій, деякі з них відмічені високими національними і міжнародними винагородами. Піднімався у височінь на борту вертоліта, щоб з висоти пташиного польоту увічнити у фотографіях красу Донецького краю. Він зумів побачити і зберегти на фотокамеру марсіанські пейзажі на місці покинутих шахт і розквіт весни біля підніжжя млявих териконів. Екстремальна зйомка характерна для фототворчості Володимира Лапшина.

Володимир першим у світі придумав, детально розробив і застосував у своїй роботі два нові сюжетні напрями у фотографії – весільна зйомка на териконах і зйомка на териконах музикантів з їх інструментами.

З териконами і шахтарями Донбасу В.Лапшин прославився на увесь світ. Володимир Германович провів 29 персональних виставок фотографії у багатьох містах України, Росії та Франції. Брав участь більш ніж у 100 міжнародних фотовиставках в Малайзії, Гонконзі, Норвегії, Сербії, Іспанії, Германії, Австрії, Англії, Шотландії, Франції, Швеції, Аргентині, Греції, Хорватії, Ірані, Люксембурзі, Турції, Катарі і США, а також ставав їх призером.

Востаннє фото Володимира Лапшина за його життя виставлялося 30 червня 2015 року в посольстві України у республіці Кіпр на виставці, присвяченій Дню Конституції. "Моя світлина ("Минула велич" iз серії "Планета Донбас") була відібрана посольством України на виставку до Дня Конституції в посольстві України в Республіці Кіпр, яку відкрив на території посольства сам посол", - ділився з друзями радісною новиною про майбутню подію фотограф.

Так сталося, що 30-та ювілейна виставка в рік 60-ти річчя автора була запланована ще за життя фотохудожника. 18 серпня в Сумській міській галереї відбулося відкриття виставки робіт фотохудожника з Донбасу під назвою «Планета Володимира Лапшина», присвячена пам'яті автора. Знімки, що склали сумську експозицію, є частиною фотокниги "Планета Донбас".

Сьогоднішня експозиція в Кривому Розі є продовженням виставки, яка раніше експонувалася в Сумах та Києві.