
Нардеп Владимир Вятрович призвал криворожских депутатов к созданию военного мемориала по европейским стандартам

Фото: сайт "Європейська солідарність"
Народный депутат Украины Владимир Вятрович призвал Криворожский городской совет в вопросе создания Мемориала почетных военных захоронений перенять европейский стандарт мемориализации: организовать всеукраинский архитектурный конкурс на эскизный проект военного кладбища и профинансировать его строительство, чтобы по достоинству почтить каждого.
Об этом говорится в депутатском обращении Владимира Вятровича, адресованном и.о. "Слуги народа".
В депутатском обращении также отмечено:
"Як мені стало відомо на найближчому пленарному засіданні Криворізької міської ради планується розгляд проєкту рішення міської ради “Про внесення змін до рішення міської ради від 21.12.2016 №1182 “Про затвердження Програми соціальної підтримки населення у 2017-2027 роках”, в рамках якого родинам загиблих захисників України, які поховані на Секторі почесних військових поховань, планується надання матеріальної допомоги на самостійне виготовлення та встановлення надмогильних споруд у розмірі 50 000 грн.
До мене звертаються представники родин військовослужбовців, похованих на Секторі почесних поховань, категорично не згодні з проєктом цього рішення. На їхню думку, така пропозиція перекладає відповідальність за створення меморіального кладовища на плечі сімей та може зруйнувати ідею однострою, яка є основною відмінністю військового кладовища від цивільного. Родини загиблих наголошують, що у період з 2022 року, коли розпочались поховання у цьому Секторі, жодних публічних обговорень та архітектурних конкурсів на кращий ескізний проєкт надмогильної споруди або Меморіалу в цілому не відбувалося, а єдиний запропонований владою проєкт, який не був обраний внаслідок чесної конкуренції між фахівцями, не підтримується спільнотою родин загиблих.
Родини загиблих звертають увагу на необхідність облаштування гідного, сучасного Меморіального комплексу на ділянці Сектору почесних поховань, що можливо лише після проведення широкого конкурсу із залученням найкращих фахівців України, якісної комунікації з територіальною громадою та врахування світового досвіду меморіалізації.
В Україні архітектурні та містобудівні конкурси регулюються законом «Про архітектурну діяльність». Такі конкурси регулярно проводять українські міста, зокрема Львів, Чернівці, Вінниця та інші. Міська влада Кривого Рогу у співпраці з родинами загиблих військових може використати рекомендації з проведення архітектурних конкурсів, які є у відкритому доступі, а в разі необхідності також звернутися за відповідними консультаціями до Спілки Архітекторів України і виділити кошти не на різноманітні пам’ятники, які родини змушені будуть встановлювати самостійно, а саме на будівництво цілісного меморіального комплексу з гідними уніфікованими надмогильними пам’ятниками та меморіальними об’єктами.
Практика архітектурних конкурсів на меморіальні об’єкти є світовим стандартом задля пошуку найкращих рішень у вшануванні пам’яті військових.
Враховуючи прагнення родин загиблих захисників провести всеукраїнський архітектурний конкурс на ескізний проект меморіального кладовища, звертаюся до в.о. міського голови та очільників депутатських фракцій із закликом не перекладати відповідальність на плечі родин загиблих і не підтримувати згаданий Проєкт рішення про самостійне виготовлення та встановлення ними надмогильних споруд на Секторі почесних поховань.
Натомість закликаю перейняти європейський стандарт меморіалізації: організувати всеукраїнський архітектурний конкурс на ескізний проєкт військового кладовища та профінансувати його будівництво, аби гідно вшанувати кожного, хто поклав своє життям за волю України».
Кто такой Владимир Вятрович
Владимир Вятро́вич — украинский историк, публицист, политик, общественный деятель. Доктор философии (кандидат исторических наук).
Председатель Украинского института национальной памяти (с 25 марта 2014 года по 18 сентября 2019 года).
Председатель ученого совета Центра исследований освободительного движения (Львов), член наблюдательного совета Национального музея-мемориала жертв оккупационных режимов «Тюрьма на Лонцкого», эксдиректор Архива Службы безопасности Украины (2008—2010),
редактор научного сборника "Украинское освободительное движение" (2003-2008).

Фото из Википедии
Владимир Вятрович - один из организаторов политики Декоммунизации в Украине. Является одним из самых популярных авторов на историческую тему в Украине. книг, в частности, «Украина. История с грифом тайно», «Война и миф. Вторая мировая» входят в список самых популярных книг в Украине. А книга «За кулисами „Волыни-43”.
В США книгу Владимира Вятровича и Любомира Луцюка "Enemy Archives: Soviet Counterinsurgency Operations and The Russian Nationalist Movement - Selections from the Secret Police Archives" признали лучшим историческим материалом за 2022-2023 годы.
Владимир Вятрович в 2009 году награжден Крестом Ивана Мазепы. дипломатической, гуманистической, научной, просветительской и благотворительной деятельности.
Лауреат премии имени Василия Стуса (2012) – за раскрытие тайн архивов советской спецслужбы от ЧК до КГБ и актуальный публицистический труд «История с грифом „Секретно“».
Лауреат литературной премии им. Ивана Кошелевца за исследование «Об украинско-еврейском сотрудничестве в борьбе за Независимую Украину» (2008).
Лауреат Книжного рейтинга Национального союза писателей Украины (2012).
В 2021 году получил награду от канадского Литературного фонда имени Стэнли Питерсона за книгу The Gordian Knot.
Активный участник Евромайдана.
В 2019 году Следственным комитетом России было возбуждено уголовное дело против него по факту "реабилитации нацизма" (ст. 354.1 ч.2 УК РФ). которым объявлено подозрение в государственной измене.
Источник - Википедия
Следите за новостями в Telegram .
Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook .
Читайте нас на Google News