Якою великою повинна бути квартира нашєї мрії, скільки повинно бути кімнат? Скільки людей буде в ньому жити зараз, а скільки через пару років? Або наша нова квартира повинна бути повністю розпланована? Якою орієнтованою повинна бути наша нова квартира, чи буде освітленою? Або вікна повинні бути спрямовані на певну сторону світла? Чого не хотілося б бачити з наших вікон? Чи потрібна нам велика окрема кухня, а може просто нам достатньо тільки міні, поєднаної з вітальнею?

Покупка квартири – це процес. Якщо ми хочемо бути задоволені вибором і насолоджуватися нашою новою квартирою протягом довгих років, варто витратити трохи часу і довше поміркувати над рішенням. Вибираємо адже місце, в якому вся наша сім'я буде жити протягом декількох, а може і кілька найближчих років. Ми повинні бути внутрішньо переконані що дорозробника, від якого ми хочемокупити квартиру львів, локалізації інвестицій, її найближчого оточення та самого житла - його площею, плануванням кімнат і всіх інших критеріїв, які є для нас актуальними. Важко вказати тільки правильні відповіді на поставлені вище питання, тому що це дуже індивідуальне питання: те, що одними розглядається як перевага (наприклад, велика квартира від забудовника, з власною терасою, у столиці, але обов'язково в тихому і спокійному місці, оточеному зеленими насадженнями тощо), для людей, які шукають невеликі квартири в самому центрі, краще всього прямо на ринку і в історичному будинку, не буде представляти цінності.

Таким чином, ми повинні точно визначити потреби всієї нашої родини і вибрати такий район і таку квартиру, яка їх задовольняє. В процесі пошуку квартири варто проконсультуватися з сім'єю та друзями. Хто знає, може хтось з нашого найближчого оточення живе в районі, який нас цікавить (і розповість нам про плюси і мінуси конкретної місцевості) або вигоду, наприклад, від послуг розробника, від якого ми хочемо купити квартиру. А може, просто ми знаємо когось, хто просто краще орієнтується на ринку розробки, хоча б з огляду на те, що недавно купив квартиру, і нам буде в змозі порадити. Таке знання може бути дуже корисно. Варто також присвятити вихідні і перед підписанням договору з забудовником ще раз з'їздити на будівництво, оглянути найближчі околиці, побачити її з близької відстані і поговорити, наприклад, з власниками прилеглих квартир і будинків.