У зарубіжних фільмах і серіалах вже звично бачити вдома іноземців із зеленими галявинами перед дверима. Але досвід і звички переймають і вже і в нашій країні в висаджуванні газону перед будинком немає нічого екзотичного, хоча багато хто дотепер відносять таке оформлення дачних ділянок до розряду чогось, що не вписується у звичні реалії. Але у вирощуванні такого зеленого покриву є безліч плюсів.

Це, перш за все, отримання естетичного задоволення, адже такі галявини мають дуже симпатичний вигляд. Зелені газони будуть гармонійно виглядати з самим різним поєднанням дерев і рослин і, насамперед, заворожувати своєю новизною і свіжістю ідеї.

Після важкого трудового дня приємно буде посидіти на такому свіжому покривалі, яке надає заспокійливий ефект на нервову систему. Газон послужить відмінним місцем і для збирання друзів з метою відпочинку на свіжому повітрі.

Вченими була доведена і здатність газонів стримувати, стерпну вітром, пил. До того ж такі зелені галявини здатні виділяти кисень, який набагато корисніше для людини, ніж звичайний. Деякі види рослин, які використовуються для газонів, здатні справлятися з різними бактеріями.

Поряд з такими газонами спека переноситься набагато легше за рахунок їх властивості випаровувати воду з грунту. Це і є причиною більш низькою на 5-6 градусів температури над поверхнею газонів. Нескладно порівняти відчуття при знаходженні в літній час далеко від трав'яного покриву і поряд з ним. Ґрунт, на якому висаджений газон рідше піддається перегріву і тріщин.

Відтворити на своїй дачній ділянці таке заморське диво не складає особливих труднощів. Існують різні методики засіву і кожен господар може використовувати вподобану. Так, найбільш простим є метод засівання насіння. Для цього потрібно лише рівномірно їх розсіяти по поверхні землі. Цей спосіб також найменш витратний.

Якщо ж немає бажання чекати, коли зійдуть газонні трави з насіння, то можна скористатися готовими рулонами. Методика полягає в укладанні рулонів на обраної поверхні і надалі їх ущільненні. Але в цьому випадку газон обійдеться значно дорожче, адже вартість трав'яних рулонів значно вище, ніж вартість насіння.

Менш популярним є розсівання насіння разом із землею по призначеної під газон поверхні. Низька популярність цього методу спровокована високою кількістю бур'янів, які знаходяться в розсіюваною землі і надалі сходять разом з газонними культурами.

Красивий і акуратний газон - це ще й результат регулярного догляду за ним, який включає добриво, полив, покіс. В іншому ж випадку такі галявини будуть носити неохайний вигляд. Але витрачені сили і час варті того, щоб насолоджуватися цією красою.