В житті кожної людини  має бути певна справа, певна подія, якою він буде пишатися. Подія, про яку він казатиме своїм нащадкам: «Я був там, я зробив це! Я зробив свій внесок у всесвітній океан Добра та благочинності!».  І подібна справа дійсно буде заслуговувати поваги та пошани оточуючих.

Суспільна організація «Добра справа» на чолі з Дмитром Сібільовим подарувала дітям з Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей в місті Києві справжнє свято на Всесвітній день шоколаду. 11 липня команда Організації приїхала до центру з подарунками, творчими заходами та, звичайно, солодощами (ну як же без них на таке ж то свято!). Діти, що знаходяться в Центрі реабілітації, за своє ще таке коротке життя вже пройшли через багато випробувань долі, зазнали достатньо горя та проплакали немало сліз. Тож вони якнайбільше потребують нашої любові, підтримки, розуміння, уваги. І учасники «Доброї справи» намагалися по максимуму їм це дати. Вік дітей надзвичайно різний – від трьох до 18 років, тож волонтерам необхідно було вигадати щось таке, що б заохотило таку різновікову аудиторію.  Спершу для них були влаштовані невеличкі творчі майстер-класи. Активістка Вікторія  навчала дітей складати журавликів у давньокитайському стилі орігамі. Банально малювати пензликами або олівцями вміють майже всі, та чи всі вміють малювати ватними паличками? Ті діти, які хотіли пізнати саме таку точкову методику малювання йшли до  Дар’ї.  Лілія вчила плести файні кольорові браслети та брелоки з  маленьких резиночок (до речі, це дійсно було цікаво і захоплююче як для хлопців, так і для дівчат різного віку). Катерина навчала одному з сучасних видів мистецтва  - квілінгу, тобто створення композицій зі скрученого паперу. А на завершення в їдальні їх чекав ще один сюрприз. Для них накрили стіл з соками, печивом, цукерками, зефірками – все було підготовлено для маленьких поціновувачів солодощів.

В результаті діти були задоволені пройденим днем, в них лишилося безліч позитивних емоцій, гарних вражень и вдячності в очах проявлену доброту до них. Наостанок вони казали, що з нетерпінням чекатимуть наступної зустрічі. І команда «Доброї справи»  неодмінно ще не раз принесе посмішки і невеличку краплинку щастя в життя цих дітей.

По словам активістів, найзворушливими моментами  були обійми. Коли дітки з усією любов’ю та ніжністю, з усією силою, що є в їхніх тендітних рученятах, обіймали і щиро дякували за це свято. А ще дуже надихало, коли дівчина років 15-16  вже мала досить чіткі плани на своє майбутнє життя, хоча більшість її ровесників не мають взагалі ніяких думок з цього приводу. Вона розказала, що буде вступати в Педагогічний коледж Грінченка і стане вчителем. Ми можемо їй лише побажати успіху і здійснення її мрій. Приємно здивувало й те, що в середині Центру панує сімейна атмосфера, неначе діти між собою братики-сестрички. Вони захищають одне одного, допомагають, навчають. Один за всіх, і всі за одного!

Наостанок,  хотілося б нагадати, що навколо є багато людей, які мріють мати хоча б соту частину того, що є в нас. Тож не будьте байдужими, навіть найменший вклад в добру справу буде неоціненним. Як казала Мати Тереза: «Ми розуміємо, що все, що ми робимо, - це лише краплина в океані, проте без цієї краплини океан був би менший».

Автор: Катерина Козенко