• Головна
  • Вибір програми для ведення бухгалтерського обліку: що треба знати
Новини компаній
11:10, 19 липня 2022 р.

Вибір програми для ведення бухгалтерського обліку: що треба знати

Новини компаній

Існує безліч різних компаній та підприємств. Бувають такі, які займаються будівництвом, бувають такі, що спеціалізуються на продажу спецій, бувають і ті, що надають певні послуги. Але при цьому, попри те, що вони мають велику кількість відмінностей, всі вони також мають спільну рису – необхідність вести бухгалтерію. 

На сьогодні існує доволі багато спеціальних програм, які можуть оптимізувати роботу експерта. Також, якщо мова йде про невеликі компанії, то наявність програмного забезпечення може дозволити з комфортом вести бухгалтерський та податковий облік, навіть якщо людина не є по професії бухгалтером. Саме тому, такі програми як BAS Бухгалтеріяможуть суттєво допомогти власникам бізнесу. 

Можливості програм 

Конкретні функції, які зможе виконувати програма, будуть залежати від того, яке саме програмне забезпечення ви виберете. Частіше за все вони включають такі функції, як: 

  • Виставлення рахунків та їх подальший друк. Автоматичне проведення контролю оплати. 

  • Облік витрат та доходів. 

  • Створення податкової звітності, а також звітів до фонду соціального страхування та пенсійного фонду. Є можливість подавати звіти онлайн. 

  • Контроль інформації про залишки на рахунку. 

  • Складання актів, в тому числі на надання послуг, здачу-приймання, виконання певних робіт тощо. 

  • Проведення розрахунку заробітної плати. 

Багато програм мають додаткові функції. Наприклад, можливість надання віддаленого доступу спеціалісту, який працює не з офісу, або спільна робота з бухгалтером; налаштування податкового календаря тощо. Є і програми, якій надають дуже широкий спектр послуг, оскільки в першу чергу вони орієнтуються на великі фірми. До них можна віднести таку програму, як BAS Бухгалтерія КОРП

Класифікація програм 

Щоб краще орієнтуватися у бухгалтерських програмах, можна ознайомитись зі способами їх класифікації. Так вони можуть бути: 

  • Безплатними та платними. 

  • Націленими на потреби малого, середнього чи великого бізнесу. 

  • З додатковими можливостями по інтеграції зовнішніх компонентів та інших програм або без неї. 

При виборі дуже варто враховувати не тільки потреби підприємства, але і його фінансовий стан та можливості. Для цього спочатку слід подумати про: 

  • Чи є у вас фінансова змога користуватися платними програмами? Звичайно безплатні варіанти мають набагато менший функціонал, але вони можуть бути нормальним рішенням для початку розвитку власного малого бізнесу. 

  • Чи є діяльність компанії специфічною? Наприклад, якщо компанія займається сільським господарством, то ведення бухгалтерії зручніше за все буде вести в BAS АГРО Бухгалтерія, оскільки тоді будуть відразу доступні специфічні функції, які є актуальними виключно для аграрного бізнесу. 

  • Який у компанії податковий режим та юридична форма? Про це варто задуматись, оскільки якщо ви є індивідуальним підприємцем на спрощеній програмі, у вас не має необхідності розраховувати ПДВ (крім випадків коли ведеться торгівля з закордонними компаніями). 

  • Хто займається веденням бухгалтерського обліку в компанії? Наприклад, якщо це маленький бізнес і веденням бухгалтерії займається сам засновник, то йому буде непотрібна функція віддаленого доступу для бухгалтера. 

Лише після того, як ви відповісте для себе на всі ці запитання можна буде переходити до вибору конкретної програми та не переживати, що вам доведеться переплачувати за те, що ви не будете ніколи використовувати. А також, не лишити себе додаткових можливостей, які насправді були б дуже корисними для вашого типу бізнесу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...