• Головна
  • Касовий апарат для ФОП на єдиному податку – класичний VS програмний РРО
Новини компаній
11:00, 6 березня 2021 р.

Касовий апарат для ФОП на єдиному податку – класичний VS програмний РРО

Новини компаній

Використання реєстраторів розрахункових операцій (це юридичне поняття, а в «побуті» їх частіше називають касовими апаратами) викликає багато питань, особливо у ФОП, що перебувають на єдиному податку. Це обумовлено тим, но інновації у законодавстві, що регулює використання РРО, стосуються саме цієї категорії підприємців. Розглянемо детально, навіщо касовий апарат для ФОП потрібен, в яких випадках має використовувати РРО, а також, які бувають види пристроїв.

Касовий апарат для ФОП на єдиному податку – класичний VS програмний РРО, фото-1

Використання РРО

Згідно діючого законодавства, на сьогоднішній день РРО зобов’язані використовувати всі юридичні особи, а також фізичні особи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування. З початку 2021 року обов’язок використання касових апаратів для підприємців на єдиному податку другої-четвертої групи, дохідність яких перевищує 1,32 мільйони гривень. Такий же обов’язок покладено на ФОПів, що здійснюють торгівлю:

  • лікарськими препаратами, медичними виробами, а також надають послуги у сфері охорони здоров’я;
  • складними побутовими виробами;
  • ювелірними виробами.

З початку 2022 року використовувати РРО будуть зобов’язані абсолютно всі підприємці, які здійснюють розрахункові операції.

Чим відрізняються і як вибрати

Умовно усі касові апарати можна поділити на дві великі групи – класичні та програмні.

Класичний – це комплексне обладнання, яке включає технічні засоби і програмне забезпечення з фіскальними функціями. Це можуть бути як самостійні, так і вбудовані пристрої. До них відносяться ЕККА, ЕККР, комп’ютерно-касовий комплекс, таксометр та інші.

Програмний – програмне рішення (в деяких випадках – програмно-технологічне), в якому розрахункові функції виконуються через центральний сервер контролюючої служби. Сам софт встановлюється на будь-який електронний девайс. Придбання додаткового обладнання не потрібно.

Щоб визначитися, який саме реєстратор вам потрібен, варто порівняти основні характеристики цих двох груп.

Вартість

Класичні касові апарати необхідно придбати самостійно.

Що стосується програмних, то є два шляхи. Перший – встановити безкоштовний продукт від контролюючого органу. Але підприємці, які вже спробували користуватися цим рішенням, скаржаться на його незручність та ненадійність. Сьогодні програмні РРО пропонують також приватні розробники. Одним з перших стала компанія «СмартТач». Розробник несе відповідальність за свій продукт, а тому гарантує високу надійність, ефективність, зручність у використанні. Встановлення такого РРО є платним, але, в будь-якому випаду, це значно дешевше, ніж придбання класичного обладнання.

Фіскальний звітний чек

При використанні технічних засобів при здійсненні кожної транзакції обов’язково потрібна роздруківка чеку. При роботі в ПРРО чеки формуються в електронному вигляді і надсилаються на центральний сервер. Z-звіти формуються в автоматичному режимі при здійсненні відповідних налаштувань у програмі.

Збої в роботі

Якщо класично обладнання вийшло з ладу або відключено від електрики, на період усунення проблем при здійсненні транзакцій використовуються:

  • розрахункові книжки;
  • резервні апарати при умові їх реєстрації відповідно до законодавства.

У випадку втрати зв’язку із сервером контролюючої служби, розрахунки здійснюються в офлайн-режимі. Кожен розрахунковий документ отримує фіскальний номер. Допустимий сукупний період роботи з використанням таких номерів – 168 годин на місяць. Якщо ПРРО вийшов з ладу, здійснення розрахунків припиняється на період усунення несправностей. Альтернативний варіант – використання зареєстрованого резервного РРО.

Касовий чек

При використанні класичних апаратів – друкується і видається покупцеві. При використанні ПРРО – формується в електронному вигляді. Роздруковується і видається покупцеві, а бо надсилається будь-яким зручним способом у цифровому форматі чи у вигляді QR-коду.

Реєстрація

Класична техніка підлягає реєстрації у податковій службі за місцем знаходження ФОП. Податкова служба резервує фіскальний номер РРО, про що підприємець отримує довідку. Протягом триденного періоду потрібно привести обладнання у фіскальний режим – внести номер до пам’яті РРО, персоналізувати та опломбувати апарат, надати до податкового органу копії документів, що підтверджують введення та опломбування.

Реєстрація ПРРО відбувається у електронному форматі. Потрібно скористатися Єдиним вікном подання звітності, надається форма 1-ПРРО. Програмний комплекс отримує фіскальний номер, також надається набір номерів для присвоєння розрахунковим документам при роботі в офлайн-режимі.

Який саме РРО обрати, суб’єкт бізнесу вирішує сам, виходячи з особливостей діяльності та фінансових можливостей. Багато підприємців обирає саме ПРРО. Це не лише економія коштів, а можливість забезпечити гнучкість та інноваційність бізнесу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...