• Головна
  • «Аудит діяльності колишньої влади, залучення спеціалістів до управління містом – мої перші кроки на посаді міського голови», - Дмитро Шевчик
Пресс-релиз
11:00, 21 жовтня 2020 р.

«Аудит діяльності колишньої влади, залучення спеціалістів до управління містом – мої перші кроки на посаді міського голови», - Дмитро Шевчик

Пресс-релиз

Великий бюджет та повна непрозорість міста – основні характеристики сучасного Кривого Рогу.

Місцевий бюджет Кривого Рогу за підсумками 2019 року становив майже 8 млрд грн. За цим показником місто входить в десятку найбагатших міст України, випереджаючи більшість обласних центрів.

Водночас міська рада Кривого Рогу посідає лише 16 місце в рейтингу прозорості міст від Transparency International. У місті діють лише два Центри надання адміністративних послуг, сайт міської ради не користується попитом через незручну навігацію та відсутність корисної інформації, громадяни не мають доступу до інформації до засідань міської ради, виконавчого комітету, постійних та тимчасових депутатських комісій, тощо. До речі, на сайті міської ради не опубліковано жодної вакансії. Мешканцям міста необхідно зібрати аж 1000 підписів для того, щоб їхні ініціативи були розглянуті міською радою, що девальвує всю цінність інструменту (для порівняння — в Маріуполі достатньо 250 підписів). До того ж міська рада кілька разів намагалася збільшити кількість підписів, необхідних для розгляду електронної петиції, до 7 тисяч.

На сьогодні лише громадський бюджет (бюджет участі) є чи не єдиним ефективним інструментом впливу мешканців міста на рішення міської влади, проте через нього перерозподіляються менше 1% бюджету міста.

Згідно з Програмою розвитку міста кандидата на посаду міського голови від партії «Слуга Народу» Дмитра Шевчика, Кривий Ріг має увійти в топ-5 у рейтингу прозорості міст. Рішення повинні прийматися з широким залученням профільних експертів та з урахуванням результатів широких громадських обговорень. Міська рада має бути відкрита для молодих мешканців Кривого Рогу, які мають енергію, нові сучасні ідеї та бажання змінювати місто на краще. Влада звітуватиме мешканцям міста та отримуватиме оцінку за свою роботу через публічне звітування депутатів та міського голови.

Також у разі перемоги Дмитро Шевчик ініціює аудит використання бюджетних коштів та виконання всіх міських програм, а також інвентаризації комунального майна та перевірки діяльності комунальних підприємств та оприлюднення цих результатів.

«Міська влада повинна бути ефективною та відкритою до змін. Там, де немає прозорої влади, нема грошей в бюджеті розвитку міста. Висока підзвітність, ефективність та прогнозованість у системі управління і загальна культура прозорості сприяють побудові довіри між владою та мешканцями міста, а також створюють середовище, комфортне для бізнесу, довгострокових інвестицій та формування нових робочих місць. Місто повинно ефективно розпоряджатись своїми ресурсами, а містяни, власники коштів та майна, мають знати реальний стан справ та брати участь в управлінні», - прокоментував Дмитро Шевчик, кандидат на посаду міського голови Кривого Рогу.

«Аудит діяльності колишньої влади, залучення спеціалістів до управління містом – мої перші кроки на посаді міського голови», - Дмитро Шевчик, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...