До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 10 Міжнародного фестивалю про права людини DocudaysUA, який відбувся у Києві з 22 по 28 березня 2013 р., а також фільми-призери найвідоміших кінофестивалів документального кіно.

Цього року правоосвітні заходи та кінопокази на фестивалі DocudaysUA об’єднані спеціальною темою – «Вибір є!». Головна ідея – на прикладі героїв документальних фільмів з різних країн показати українському глядачеві, що у кожного з нас завжди є вибір: терпіти насильство в сім'ї чи боротися з ним; вимагати від влади прозорості та відкритості у прийнятті рішень чи давати хабарі;

Окремою сторінкою Мандрівного фестивалю є добірки фільмів молодих кінематографістів України:

«Ромська мрія» українського режисера Романа Бондарчука

Документальний кіноальманах «Відкритий доступ» (Володимир Тихий, Дмитро Коновалов, Сергій Андрушко, Жанна Довгич, Дмитро Тяжлов, Україна ) – історії п’ятьох українців, які кинули виклик системі.

Документальний кіноальманах «Поза Євро» (Дмитро Глухенький, Наталія Машталер, Андрій Литвиненко, Аліса Коваленко, Любов Дуракова, Іван Зотіков, Наталія Красильникова, Поліна Кельм, Дмитро Коновалов, Україна. Артистична опіка: Яцек Блавут, Сергій Буковський, Дорота Рошковська. Художнійкерівник: Олександр Балагура) розповідає про подіїчервня 2012 року.

Більше про фестиваль: http://www.docudays.org.ua/; http://traveling.docudays.org.ua/;