Зустріч на тему «Художній репортаж в Україні» Редактор видавництва «Темпора» Лесь Белей представить репортажні видання видавництва, а також конкурс художнього репортажу «Самовидець».

Художній репортаж – це жанр на перетині журналістики та художньої літератури, це поєднання журналістської точності й об’єктивності з художньою виразністю тексту. Мета конкурсу «Самовидець» – популяризувати в Україні якісний художній репортаж, оскільки цей жанр, на жаль, майже відсутній в українському культурному просторі.  

Видавництво «Темпора» вже другий рік поспіль проводить конкурс на найкращий репортаж українського автора. За підсумками минулорічного конкурсу видано альманах «Veni, vidi, scripsi. Світ у масштабі українського репортажу», у який увійшло 10 найкращих репортажів: половина текстів — присвячена Україні, половина — закордонним мандрівкам. До друку готується книга «Україна. Масштаб 1:1» авторства переможця минулорічного конкурсу – Олега Криштопи.

У доробку видавництва чимало перекладних видань репортажистики авторства Ришарда Капусцінського, Маріуша Щиґела, Яцека Гуґо-Бадера, Вітольда Шабловського, Тобаяса Джоунса та ін.

Лесь Белей розповість про особливості жанру, репортажні видання «Темпори», умови конкурсу «Самовидець» і буде радий відповісти на ваші питання.